RC DRIFT TEAM

Jak na to

Robitronic AVID

Zkušenosti a údržba.
Jak to začalo ? Kdysi dávno. Nevím jestli tímto Markovi poděkovat, a nebo jej kopnout do zadku, neboť on zůstal u tohoto koníčka, zatímco já se pustil jinam. Nyní jsem tu opět zpět, a se mnou přichází tento článek, a snad do budoucna i další rozvoj těchto stránek. 
 Proč marka kopnout kamsi ? Protože mě k tomu přivedl zpět, a já se utrhnul. Thunder Tiger by již asi zřejmě stávající konkurenci nezvládl, i když to neznamená že je špatný. mám s ním dobré zkušenosti, a dva poháry z Trem Drift Cupu jsou důkazem že i stímto se dá pěkně jezdit. Nicméně já toužil po něčem lepším.
 Prodám Robitronic Avid. Tak tohle byl můj začátek mého možná finančního konce . Fotky v inzerátu - paráda- návštěva www.robitronic.cz dokonala zbytek. Okamžitá odpověd na inzerát.
  15.11.2008 a jízda s kolegou Markem do Rokycan kde jsem tento podvozek koupil se spoustou náhradních dílů až za neuvěřitelnou cenu. Poštěstilo se :)
  Nyní by jsem se chtěl podělit o své začínající poznatky a zkušenosti ohledně konstrukce, funkčnosti či údržby tohoto podvozku.

 Vzhledem k tomu že člověk je tvor zvídaví a já jsem v tomto směru asi abnormálně aktivní, po příjezdu domů jsem neváhal a započal pitvu.  Přeci musím zjistit jak to všechno funguje. ______________________________________________________________________                

Bordel v pokoji byl neunosný a tak došlo na uklizení stolu u PC. Konečně :D

1. Konstrukce
Uhlíkový podvozek, díly v kombinaci plastu a hliku upraveném na povrchu červeným eloxem. pastva pro oči.
________________________________________________________________________

 _______________________________________________________________________
Při pitvě jsem nenarazil na žádný problém, kromě maličkostí kdy jsem pátral po tom, jak rozebrat přední pevný diferák. Pěkně jsem si u toho zanadával, a pak teprve přišel na to že čepy jež drží  protikusy u sebe jsou schovaný pod gumičkou. Hups. Dobrej fígl.
________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

Po kompletním odstrojení podvozku následovalo očištění podvozku vlhčenýmy ubrousky. Poté přišlo na řadu rozebrání jednotlivých dílů. Nejprve kopletní přední náprava, vyčištění tlumičů, nábojů, kotrola ložisek jež byly udajně vyměněné - dle toho jak v nich chroustal bordel nebyly :) lehké promazání.
 Mazat bych osobně doporučoval jen v malém množství aby díly neběhaly na sucho, ovšem nepřehánět tam, kde nejsou mazané díly nijak chráněné proti prachu a nečistotám. Vznikne tak po delším ježdění  klasická vrstva hnusnýho, černýho bordelu kterej zasírá všechno kolem.  Mažte po kapkách :) Stačí to. Já osobně převodovej olej od Agipu :DDDDD Ale myslím že je tak nějak jedno co tam kdo nakape. Díly, které nerotují je někdy lepší vůbec nemazat, a nechat je na sucho ! Např. čepy v ramenou které se pohnou při propružení nápravy. namazáním a následním ježděním v prachu se  sem nalepí prach a nečistoty, a vzhledem k tomu, že u těchto dílů nebývá tak velká přesnost, dostanou se nečistoty mezi třecí plochy a způsobí tak namazání spíše škodu v podobě přidírání.
 Náboj kola - Chvíli jsem pátral jak s tím ven z  "céčka" Fíglík je v tom že jej v céčku drží  kalený pružný kroužek. Jednoduše jej vycvakněte, a náboj poté vyndejte z ložisek.  Pozor na čep který je ještě v náboji a prochází nábojem a poloosou. Hledal jsem ho dvacet minut :) Vůli jsem nikde nenašel, ložiska promazal jedním kápnutím oleje, vyčistil vše od šmíru a hurá s tím zpět. U předního náboje vznikl problém přímo na náboji kde došlo zřejmě k nějaké ráně, a nešel stahnout náboj z ložisek a tím pádem nešlo rozebrat rameno držící náboj.. Takže - parádní zápek který vyřešily kombinačky a pár ran o stůl :DD Výměna za nový náboj a jede se dál.
_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________
created by Majkl
Žádné komentáře
 
R C D R I F T Te a m * * * w w w . r c d r i f t . z d e . c z